ul. Długa 110,
42-233 Mykanów

Odsłony: 0

Artykuły z naszej poprzedniej strony www

rok szkolny 2020/2021

 

Mamy nowy parking dla rodziców.

Współpracując z Sołtysem p. A. Kupczykiem i Radną z Wierzchowiska p. Dorotą Nabiałczyk oraz Radą Rodziców naszego ZS -sfinalizowane zostało utwardzenie terenu przyszkolnego. 
W konsekwencji powstał ponad 500 metrowy parking. Rodzice naszych dzieci i uczniów będą mogli bezpiecznie i spokojnie odprowadzić swoje pociechy do przedszkola i szkoły.


Drogi Rodzicu! Drogi Uczniu!
Zapoznajcie się z poniższymi plakatami, które ułatwią nam powrót do szkoły od 1 września 2020 r. Ważne jest byśmy w czasie pandemii wzajemnie dbali o siebie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021, które odbędzie się  w dniu 1 września 2020 r. wg ustalonego harmonogramu.
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym  COVID-19 ten rok zaczniemy dość nietypowo. Dzieci w tym dniu same wchodzą na teren placówki i spotykają się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych klasach. Rodzice proszeni są o pozostanie przed szkołą.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Dzień 1 września 2020 r.
 
 
godz. 9.00        klasa IA     sala 4
godz. 9.30         klasa IB    sala 5

godz. 10.00      klasa II     sala 6

godz. 10.30      klasa III     sala 8

godz. 9.30    klasa IV       sala 3

godz. 10.00    klasa V    sala 1

godz. 10.00    klasa VI     sala 2

godz. 9.00      klasa VII      sala 1

godz. 9.00    klasa VIII      sala 2 

"Nowe życie naszej szkoły"
W czasie wakacji wnętrze  naszej szkoły nabrało inny wymiar. 
Dzięki ogromnemu wsparciu Rady Rodziców, a także rzeczowym i solidnym fachowcom dobiegł końca remont korytarzy naszej szkoły.
 
Wymienione zostały:
 
stare podtynkowe kable na nowoczesne rozwiązania z podwieszonym sufitem i nowym oświetleniem, stare grzejniki zastąpione zostały nowymi o zaokrąglonych brzegach-zwiększając przez to bezpieczeństwo uczniów podczas przerw. Ściany po otynkowaniu i malowaniu nabrały estetyczny i przyjazny wygląd.
Odmalowane zostały parapety, poręcze oraz drzwi do sal. Wymienione klamki, zamki i szyldy dopełniły dzieła sprawiając, ze szkoła jest przyjazna i czysta.

 

 
Sala artystyczna

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w naszej szkole powstała nowa sala dydaktyczna.

Współpracując z Urzędem Gminy Mykanów wyremontowana została sala w Domu Ludowym, która wykorzystana zostanie jako sala do zajęć artystycznych. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Dlaczego nie?” zakupione zostaną rolety do sali. Takie rozwiązanie wzbogaci naszą szkołę w kolejną dobrze wyposażoną salę lekcyjną.


Powszechny Spis Rolny 2020

Szanowni Państwo!

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. (według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.)  na terytorium Polski przeprowadzany jest  Powszechny Spis Rolny 2020

Udział w spisie jest obowiązkowy
Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, jak również wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r.
Spis jest przeprowadzany w gospodarstwach rolnych:
⦁ osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych),
⦁ osób prawnych,
⦁ jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.
Rolnicy mogą udzielić informacji o gospodarstwach rolnych:
ü  poprzez samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji,
dostępnej pod adresem https://spisrolny.gov.pl
ü  telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99
Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie mogą się spisać samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi. Kontakt bezpośredni z rachmistrzem będzie uwarunkowany sytuacją epidemiczną.
Bezpieczeństwo danych spisowych
Spisy, tak jak wszystkie prowadzone przez GUS badania statystyczne, realizowane są z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa, w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.
Wszystkie zebrane od respondentów dane objęte są tajemnicą statystyczną.
Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.
 
Zachęcamy do włączenia się w popularyzację Powszechnego Spisu Rolnego 2020

 

Sprzątanie Świata 2020

Hasło przewodnie tegorocznej 27 już akcji to "Rezygnuję, redukuję, segreguję ".

Jak wiadomo akcja Sprzątanie świata- Polska 2020 przypada na trzeci weekend września, jednak u nas wielkie sprzątanie odbyło się 24 września Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klas starszych pod opieką nauczycieli zaczęli sprzątać teren woķół szkoły i Domu Ludowego. Najmłodsi uczniowie wykonali przepiękne plakaty naszej czystej Ziemi. Na koniec każdy uczestnik otrzymał owoca oraz wodę.


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauki matematyki. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory)” (które opracował z córką Justyną Grabowską-Dybek).


Jest to  inicjatywa skierowana nie tylko  do dzieci i młodzieży ale również dorosłych. Jest to dobra okazja do powtórzenia matematycznych zaleglości po wakacjach. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Głównym mottem akcji jest " Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają".
2 października poraz pierwszy w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Komisja składająca się z uczniów z klasy III pod okiem p.Anny Kowalik i p.Niny Tyras egzaminowała starszych kolegów oraz dorosłych. Każdy, kto chciał zdać egzamin z tabliczki mnożenia – podchodził do stolika komisji i wyciągał los egzaminacyjny. Na jednym losie znajdowały się pytania z tabliczki mnożenia. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania – otrzymał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia” oraz symboliczną legitymację. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Zapraszamy do fotorelacji!


„Święty Mikołaj z Polakami na Kresach”2020

Włączając się do akcji charytatywnej " Wizyta św. Mikołaja na Kresach 2020 " pomagamy naszym rodakom  mieszkającym na Kresach Wschodnich. 

Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Polega na zbiórce artykułów żywnościowych, słodyczy ( z długą datą ważności, np. do 31 stycznia 2021r.) i na zbiórce artykułów szkolnych. Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich Wileńszczyzna, Lwów i Białoruś. W tym roku jednak obok paczek ze słodyczami dla Polskich dzieci i darów żywnościowych dla gmin na Wileńszczyznie chcemy przekazać naszym rodakom niezbędne w dobie pandemii środki ochrony indywidualnej – maseczki, rękawiczki, przyłbice oraz płyny do dezynfekcji. Ponadto codziennie przedstawiciele klas będą zbierali pieniądze do specjalnej puszki.
 
Wszystkie artykuły można składać w przygotowanym i oznaczonym miejscu w przedsionku szkoły.
 
Zbiórka trwa do 13 pażdziernika 2020 r.! ( wtorek).
 
Wszelkie pytania można kierować do p. Anny Kowalik - opiekuna Samorządu Uczniowskiego
 
 
I Ty możesz zostać św. Mikołajem:)


WAŻNE

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Sytuacja epidemiczna w Naszej placówce jest dynamiczna.


Dziś po otrzymaniu informacji o kolejnych pozytywnych wynikach na COVID - 19 wśród naszej społeczności szkolnej- wystąpię do PSSE o wydanie pozytywnej opinii dotyczącej kształcenia zdalnego w klasach: 2,5,6,7,8. Jednoczenie uczniów i rodziców klas zgłoszę jako osoby z bezpośredniego kontaktu i najprawdopodobniej objęte one zostaną kwarantanną. W tym momencie nie posiadam więcej informacji o decyzjach jakie zostaną wydane. O wszystkim będę Państwa informować na bieżąco. Kontakt z poszczególnymi klasami odbywać się będzie poprzez dziennik elektroniczny. 
 
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Dąbrowska, Dyrektor ZSP w Wierzchowisku

 

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji dzisiejszego święta Pani Dyrektor składa życzenia wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom administracji i obsługi ZSP w Wierzchowisku.

Szanowni Nauczyciele, Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!
 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziękuję Państwu - Szanowni Nauczyciele za zaangażowanie w pracę dydaktyczną,
wychowawczą i opiekuńczą jaką każdego dnia z wysoką starannością wykonujecie.
Jednocześnie życzę Państwu dużo sił, energii i twórczej pasji oraz licznych sukcesów i zadowolenia podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.
 
Wam drodzy Uczniowie życzę, abyście w każdym Nauczycielu dostrzegli tą iskrę pasji którą będziecie naśladować.
 
Dziękuję Pracownikom Administracji i Obsługi za wkład w życie szkoły.
 
Dziękuję Radzie Rodziców, a także każdemu Rodzicowi z osobna za to, że z takim zaangażowaniem tworzycie niezwykłość naszej szkoły.
 
Wierzę, że ten trudny czas będzie dla nas ważną lekcją, która nauczy nas jak ważne jest wspólne działanie i wspólne stawianie czoła wyzwaniom.
 
 
Z wyrazami szacunku,
 
Katarzyna Dąbrowska Dyrektor ZSP w Wierzchowisku

 

 

Z ostatniej chwili!

Ministerstwo Edukacji Narodowej zawiesza na dwa tygodnie zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych.
https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszamy-na-dwa-tygodnie-zajecia-stacjonarne


" Przerwa na czytanie"

W dniu 21 października nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie" w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

 

"Mała książka-wielki człowiek"
"Pierwsze abecadło" - wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka
Idąc dalej tropem rozwoju czytelnictwa, nasi najmłodsi uczniowie w dniu 28 października 2020 r. otrzymali  Wyprawki Czytelnicze, które przygotowane zostały przez Instytut Książki w ramach kampanii " Mała książka-wielki człowiek". Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dobrze dobrane książki rozwijają umysł i emocje dzieci, kształtują kompetencje językowe i rozbudzają wyobraźnię. Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki.

 

BohaterOn 2020 podsumowanie
Uczniowie naszej szkoły zachęceni przez p. Ninę Tyras i p. Anetę Kubas wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Kartka dla powstańca”, której celem było podziękowanie uczestnikom powstania warszawskiego za walkę o wolność.

Uczniowie klas 7 i 8 zapoznali się z najważniejszymi informacjami o powstaniu warszawskim oraz z materiałem filmowym. Wzięli również udział w dyskusji o skutkach powstania.
Uczniowie klas młodszych  poznali najważniejsze informacje o powstaniu warszawskim, rysowali symbol polski walczącej oraz uczyli się pieśni powstańców warszawskich  „Warszawskie dzieci”.
Kartki uczniowie wykonywali na lekcjach wychowawczych lub samodzielnie w domu.


Szkoła pamięta 2020
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do akcji Szkoła Pamięta, która miała na celu upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych. 

W ramach akcji uczniowie i nauczyciele przygotowali gazetkę ścienną poświęconą lokalnym bohaterom z czasów II wojny światowej z terenów Gminy Mykanów. Upamiętniliśmy również patrona naszej szkoły Tadeusza Kościuszki zapaliliśmy znicz przy symbolicznej tablicy mieszczącej się na terenie szkoły. Natomiast młodsi uczniowie przygotowali prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych.

 

Zdalne nauczanie

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

 

"Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu"
Nasi najmłodsi uczniowie zaprezentowali nam swoje zdrowe posiłki w ramach Programu " Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu oraz obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. 
Program w całości poświęcony jest tematyce związanej z edukacją żywieniowo - kulinarną. Zajęcia te pozwolą dzieciom zdobyć wiedzę potrzebną do zrozumienia zasad zdrowego żywienia, zdobyć umiejętności praktyczne z zakresu podstaw gotowania oraz przygotują je do podejmowania świadomych wyborów konsumenckich i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych.
 
Natomiast Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”) został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety. 
 
 


Szkoła do hymnu
Akcja organizowana prze Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to kontynuacja akcji z 2018 r. i 2019 r. - " Rekord dla Niepodległej". 

 W tym roku ministerstwo zaproponowało odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.  Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii  wspólne śpiewanie odbywało się w danej klasie lub grupie (dla tych, którzy będą tego dnia w szkole) lub  za pomocą komunikatorów i zaśpiewanie hymnu on-line. 
 
Hymn w wykonaniu kl. 3
https://youtu.be/zw91wygU5TA

 

Organizacja nauczania zdalnego w SP w Wierzchowisku
Organizacja nauczania zdalnego
w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Wierzchowisku
 
§ 1 Działania wstępne
⦁ Dokonanie diagnozy w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz Internetu.
⦁ Wypożyczenie uczniom i nauczycielom laptopów.
⦁ Założenie konta dla wszystkich nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej na platformie do zdalnej edukacji Teams Office.
⦁ Zorganizowanie zdalnej Rady Pedagogicznej z wykorzystaniem platformy Teams Office.
⦁ Wykonywanie „próbnych połączeń” – połączenie internetowe nauczycieli wszystkich przedmiotów z uczniami z każdej klasy celem zweryfikowania ewentualnych problemów i trudności.
 
§ 2 Szczegółowe rozwiązania
⦁ Zawiadomienie uczniów, rodziców, nauczycieli o wybranych rozwiązaniach.
⦁ Ustalenie metody pracy zdalnej – metoda synchroniczna – nauczyciel i uczeń pracują w jednym czasie.
⦁ 3.      Ustalenie zakresu treści nauczania z uwzględnieniem:
- równomiernego obciążania uczniów w poszczególnych dniach tygodnia
-zróżnicowania zajęć w każdym dniu
-możliwości psychofizycznych uczniów
-łączenia przemiennego kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia.
-zajęć określonych w ramowych planach nauczania
 
Skoordynowanie dziennej i tygodniowej liczby zajęć.
Zajęcia odbywają się zgodnie z dotychczasowym planem lekcji z uwzględnieniem bezpieczeństwa i higieny pracy przy komputerze:
Lekcja trwa 45 minut – z czego 30 minut to połączenie internetowe, 15 minut to praca samodzielna uczniów.
W przypadku lekcji: wychowania fizycznego, religii, techniki, muzyki, plastyki, wdż, edb, godziny z wychowawcą połączenie jest krótsze – nauczyciel przekazuje podstawowe wiadomości i instrukcje a 35-40  minut to praca samodzielna uczniów ( bez korzystania z komputera)
 
⦁ 4.      Ustalenie zasad oceniania i kontaktu z uczniami:
 
monitorowanie postępów uczniów-  dziennik elektroniczny Librus
Zajęcia organizowane w formie nauczania zdalnego przewidują  sprawdzanie wiedzy
i postępów uczniów.
⦁ Podstawowe formy monitorowania pracy ucznia:
1)     odsyłanie nauczycielowi wykonanej pracy w formie załącznika przez platformę oraz dziennik elektroniczny,
2)     udzielanie odpowiedzi  na pytania nauczyciela w formie pisemnej,
jak i w trakcie rozmowy tekstowej,  głosowej lub wideo - przy formach kształcenia synchronicznego, wymiana komunikacji między uczniem,
a nauczycielem  podczas telekonferencji, może przypominać odpytywanie uczniów, znane z tradycyjnej klasy szkolnej w czasie rzeczywistym,
3)     systematyczność, aktywność, terminowość, zaangażowanie
oraz samodzielność.
4)     sprawdziany, testy on-line.
 
sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów- określenie i podanie sposobów sprawdzania wiedzy:
 
1)    odpowiedzi ustne, pisemne, sprawdziany, wypracowania, testy, załączone prace (zgodnie z zapisami w Statucie)
2)    podawanie kryteriów ocen i wymagań do każdego zadania.
3)    Wszystkie oceny bieżące za wywiązywanie się uczniów z poleconych do wykonania zadań, prac oraz uwagi dotyczące funkcjonowania uczniów w okresie zdalnego nauczania są odnotowywane w dzienniku elektronicznycm.
4)    Nauczyciel archiwizuje  ocenione prace pisemne otrzymane od uczniów.
5)    Wybór metod sprawdzania wiedzy zależy od nauczyciela i specyfiki danych zajęć edukacyjnych.
6)    Ocenianie zachowania uczniów polegać będzie na podsumowaniu zachowania ucznia    w okresie poprzedzającym zawieszenie działalności szkół, a także funkcjonowania ucznia w okresie nauki na odległość, a zwłaszcza jego systematyczności i aktywności w realizacji zleconych form nauki z uwzględnieniem aktywności uczniów podczas zdalnej nauki, tj. aktywne uczestniczenie w zajęciach, terminowe wysyłanie zadanych prac, wywiązywanie się z obowiązku uczestniczenia
w zdalnym nauczaniu, kulturę osobistą podczas kontaktów na portalach społecznych, itp.
- informowania uczniów i rodziców o postępach ucznia w nauce- dziennik elektroniczny Librus
-monitorowanie obecności uczniów
1)    na każdej lekcji nauczyciel zobowiązany jest sprawdzić obecność
2)    w dzienniku elektronicznym zaznacza każdorazowo czy uczeń uczestniczył w zajęciach
3)    jeżeli uczeń nie uczestniczył w zajęciach (nie połączył się z różnych przyczyn) wpisaną ma nieobecność, która za pośrednictwem idziennika może być usprawiedliwiona przez rodzica u wychowawcy (w terminie zgodnym z zapisami Statutu).
- zapewnienia każdemu uczniowi lub rodzicowi możliwości konsultacji :
1)    nauczyciele bezpośrednio za pomocą dziennika elektronicznego Librus zaznajamiają rodziców i uczniów z godzinami konsultacji
2)     Pedagog w godz.: piątek godz. 13;00-14;00  , oraz w razie potrzeby
3)    Psycholog w godz: 13;00-15;00 środa oraz w razie potrzeby
⦁ Wybór materiałów nauczania-pozostaje bez zmian, nie wprowadzono modyfikacji zestawu programów.
 
§ 3 Działania dyrektora, wychowawców, nauczycieli
⦁ Zapewnienie nauczycielom możliwości prowadzenia lekcji z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w siedzibie szkoły.
⦁ 2.     Wypracowanie skutecznych sposobów zarządzania i współpracy z Radą Pedagogiczną
- systematyczne wpisy do I-dziennika
- zdalne spotkanie
- obserwacja zajęć zdalnej prowadzonych (zgodnie z Planem Nadzoru Pedagogicznego)
⦁ 3.     Koordynowanie współpracy w ramach zdalnego nauczania- codzienne raporty
⦁ 4.     Zaplanowanie zebrań z rodzicami on-line.
⦁ Współpraca nauczyciela prowadzącego zajęcia z nauczycielem współorganizującym kształcenie specjalne dla uczniów z orzeczeniami. Ustalenie wspólnej strategii wsparcia ucznia.
⦁ Pozostanie w stałym kontakcie z uczniami i rodzicami.
⦁ Realizacja przy wsparciu specjalistów programu wychowawczo-profilaktycznego.
⦁ Zapewnienie kontaktu on-line dla rodziców i uczniów.
⦁ Opracowanie i zapoznanie uczniów i rodziców z funkcjonowaniem biblioteki
 
 
 
⦁ § 4 Realizacja obowiązku szkolnego przez ucznia
 
⦁ W okresie kształcenia na odległość/nauczania zdalnego, Uczeń ma obowiązek realizowania obowiązku szkolnego.
⦁ Uczeń realizuje obowiązek szkolny poprzez systematyczny udział w kształceniu synchronicznym.
⦁ W czasie kształcenia na odległość/nauczania zdalnego, Ucznia obowiązuje tygodniowy rozkład zajęć.
⦁ Podczas realizowania programu nauczania z uwzględnieniem specyfiki kształcenia na odległość/nauczania zdalnego, Uczeń zobowiązany jest do systematycznego uczestnictwa we wszystkich zajęciach, systematycznej pracy, współpracy z nauczycielami oraz terminowego wywiązywania się z zadanej pracy.
⦁ W czasie trwania nauki zdalnej monitorowana jest obecność uczniów.
⦁ Skutkiem braku uczestnictwa Ucznia w kształceniu na odległość /nauczaniu zdalnym, bądź niezaliczenia pracy zdalnej,  jest brak możliwości ustalenia rocznych ocen klasyfikacyjnych, co może mieć decydujący wpływ na oceny z poszczególnych przedmiotów oraz promocję do klasy programowo wyższej, do braku promocji włącznie.
⦁ W szkole nadal obowiązują regulacje zawarte w  Statucie Szkoły Podstawowej
im. T. Kościuszki w Wierzchowisku, m.in. zasady wewnątrzszkolnego oceniania.
 
§ 5 Organizacja kształcenia specjalnego
⦁ Ustalenie w porozumieniu z rodzicami i uczniami optymalnych sposobów komunikowania się.
⦁ Codzienne łączenie się nauczyciela współorganizującego proces kształcenia z uczniem w celu mobilizacji ucznia do pracy, doceniania zaangażowania oraz wsparcie w razie napotkanych trudności.
⦁ Zapewnienie konsultacji ze specjalistami – zgodnie z harmonogramem.
 
§ 6 Organizacja zajęć rewalidacyjnych
⦁ Zajęcia rewalidacyjne realizowane są zgodnie z planem
⦁  Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, zorganizuje nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów w szkole)
§ 7 Zapewnienie pomocy psychologiczno- pedagogicznej
⦁ Umożliwienie kontaktu ze specjalistami zgodnie z harmonogramem zajęć.
⦁ Prowadzenie zajęć indywidualnych z wykorzystaniem Teams Office.
⦁ Porady i konsultacje z psychologiem i pedagogiem zgodnie z harmonogramem.
 
§ 8 Organizacja pracy stacjonarnej
⦁ Oddziały Przedszkolne działają bez zmian na dotychczasowych zasadach.
⦁ Klasy 1,2,3 działają bez zmian na dotychczasowych zasadach.
⦁ Świetlica funkcjonuje bez zmian.
 
⦁ § 9 Organizacja pracy biblioteki szkolnej
⦁ Wypożyczanie pozycji po wcześniejszym złożeniu zapotrzebowania na idzienniku tj.  w każdy poniedziałek oraz odbiór pozycji książkowej po otrzymaniu informacji na idzienniku najpóźniej w środę(termin związany z kwarantanną jaką musi odbyć książka).
⦁ Książki wypożyczone będą znajdowały się w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu.
⦁ Biblioteka poleca do korzystania ze zbiorów online:
https://biblioteka.pl/artykul/Aktualizacja-Darmowe-ksiazki-w-internecie/9587
https://lektury.gov.pl/–portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur,
https://wolnelektury.pl/- biblioteka czynna 24 godziny na dobę, której zasoby są dostępne całkowicie za darmo,
https://calapolskaczytadzieciom.pl– strona promuje wartościowa literaturę dla dzieci i młodzieży
 Portal lektury.gov.pl - To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.
Pomysły i ciekawe materiały edukacyjne w formie zabawy znajdziecie na stronie:
 
                            § 10    Ochrona danych osobowych
 
⦁ Przetwarzanie danych osobowych podczas kształcenia zdalnego jest realizowane przez szkołę na podstawie obowiązujących w szkole regulacji RODO
oraz rozporządzania Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącego kształcenia zdalnego.
⦁ Nauczyciele korzystając z aplikacji czy strony internetowych  używanych podczas nauczania zdalnego, wskazując je uczniom podczas nauczania zdalnego kierują się zasadami bezpieczeństwa w sieci.
⦁ Należy zabezpieczać dostęp do aplikacji, programów, komunikatorów bezpiecznym hasłem, dostosować  złożoność haseł odpowiednio do zagrożeń.
⦁ Należy korzystać ze sprawdzonego oprogramowania do szyfrowania e-maili
lub nośników danych,  dyski twarde w komputerach przenośnych.
⦁ Przy pracy zdalnej  należy korzystać z szyfrowanego połączenia VPN.
⦁ Nie należy przesyłać list z danymi uczniów.
⦁ Do kontaktu z nauczycielami przeznaczony jest komunikator na iDzienniku
oraz służbowe konta e-mailowe  nauczycieli.
⦁ Materiały, wiadomości, transmisje audio czy video, lekcje na żywo wysyłane
i prowadzone przez nauczycieli nie mogą być wykorzystywane w celach innych
niż edukacyjne, nagrywane, udostępniane lub upowszechniane bez zgody nauczyciela. 
 
§ 11 Zapisy końcowe
⦁ Wszystkie problemy związane z brakiem możliwości udziału w zajęciach zgłoszone przez rodzica bądź ucznia do wychowawcy będą rozwiązywane poprzez:
- wypożyczenia laptopa
-umożliwienie zdalnej nauki na terenie szkoły
      2. Podstawowym źródłem informacji i komunikacji jest dziennik elektroniczny Librus
      3. Dokumentowanie zadań szkoły odbywa się w formie elektronicznej.
   
Ślubowanie klas 1

"Jestem małym Polakiem, uczę się w szkole polskiej. Przyrzekam uczyć się pilnie. Przyrzekam szanować wszystkich, którzy pracują w szkole po to, aby było nam w niej dobrze. Będę starał się być dobrym kolegą oraz dobrą koleżanką. Będę przyjacielem zwierząt i roślin. Chcę swoją nauką
i zachowaniem sprawić radość rodzicom, nauczycielom oraz swojej Ojczyźnie - Polsce" –  tak ślubowali uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku.


Ze względu na panującą sytuację, przyjęcie pierwszoklasistów do braci uczniowskiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wierzchowisku miało w tym roku inny charakter niż dotychczas. Uroczystości klas 1A i 1B odbyły się w kameralnym gronie uczniów, wychowawców oraz Pani Wicedyrektor.
 
Pomimo okrojonego składu w gościach, uczniowie doskonale zdali egzamin i podczas imprezy wykonali wielki pokaz wiedzy oraz talent artystyczny.
Każda grupa swoją imprezę zaczęła pięknym, dostojnym tańcem – polonezem. Po przywitaniu gości, pierwszoklasiści zaprezentowali zasoby swojej wiedzy, rozwiązując zagadki czytane przez wychowawcę klasy. Następnie dla rozluźnienia atmosfery, uczniowie zaśpiewali piosenkę.
 
Po tak idealnie zdanym egzaminie, nadeszła pora na uroczyste ślubowanie.  Duża, czerwona kredka pojawiła się na ramieniu każdego ucznia dzięki Pani Wicedyrektor Ninie Tyras.
Po części oficjalnej, nastąpiła część artystyczna. Uczniowie swój kunszt aktorski doskonale oddali w przedstawieniu pt. „Drzwi do Krainy Wiedzy”.
Ostatnim punktem spotkania było uroczyste rozdanie uczniom dyplomów oraz zasłużonych rożków ze słodyczami.
 
Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy oraz życzymy samych sukcesów!
 
Artykuł  przygotowały panie:  Anna Mazur, Katarzyna Garbacz

 

"Pod biało-czerwoną"
Kolejna akcja przed nami. Tym razem mamy szansę zdobyć maszt i flagę dla naszej gminy.  Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Zapraszamy do udziału!
Wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online dlatego też zachęcamy uczniów, nauczycieli i rodziców do oddania głosów poparcia.
Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl/.  Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu:)
https://www.youtube.com/watch?v=R4HV65KmaZ8 HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=R4HV65KmaZ8&feature=emb_title"& HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=R4HV65KmaZ8&feature=emb_title"feature=emb_title


Mikołaj dla dzieci z hospicjum

Wizyta Świętego Mikołaja to wyczekiwany moment przez dzieci.  Pomóż nam sprawić, aby ten moment stał się jeszcze bardziej wyjątkowy, by pomóc nam w przygotowaniu prezentów dla Podopiecznych Hospicjum.

W dniu 27 listopada 2020 r. przekazano dary dla częstochowskiego dziecięcego Hospicjum zebrane w ZSP w Wierzchowisku 
Pragniemy ogromnie podziękować wszyskim darczyńcom.


Nowości w bibliotece szkolnej


W ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowy księgozbiór.

Program ten  jest uchwalony przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze:
 
Biblioteki szkolne i współpracujące z nimi biblioteki pedagogiczne spełniają ważną funkcję w edukacji dzieci i młodzieży. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych już na etapie szkoły podstawowej, stanowi ważny element w kształtowaniu postaw czytelniczych ważnych w rozwoju społeczeństwa. Zatem rozwój sieci bibliotek, ich współpraca i uzupełnianie księgozbiorów stanowią znaczący element procesu edukacyjnego.

 
Zapraszamy do czytania :)

 

Szkolny konkurs na ozdobę choinkową

XIII Konkursu na Wieczernikową Choinkę przemieni się w tym roku w konkurs na wieczernikową ozdobę! Z uwagi na trwający stan epidemii i obowiązujące obostrzenia głosowanie przyjmie formę on - line i będzie dotyczyło jednej przygotowanej przez dzieci ozdoby.

Tym samym zachęcamy  do zapoznania się z  regulaminem konkursu.
Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie ozdoby choinkowej nawiązującej do Jubileuszu Zakonu Paulinów - 750.rocznicy śmierci założyciela bł. Euzebiusza.
W związku z pandemią szkoły nie przygotowują ozdób do udekorowania całego świątecznego drzewka a jedynie jedną ozdobę (wybraną w wewnątrzszkolnym konkursie) wykonaną w domu samodzielnie przez ucznia lub wspólnie z rodziną.
 
 Szkoła Podstawowa w Wierzchowisku oraz Przedszkole w Wierzchowisku
ogłaszają wewnątrzszkolny  konkurs dla uczniów klas 1-8 na ozdobę choinkową .
 
Zadaniem dzieci/uczniów będzie przygotowanie 1ozdoby ( do udekorowania  świątecznego drzewka)  praca powinna być wykonana samodzielnie przez ucznia (lub wspólnie z rodziną) w domu.
Ozdoby mogą być wykonane dowolną techniką i z różnych materiałów odpornych na warunki atmosferyczne (wiatr, deszcz, śnieg itp.). Ich wymiar nie może być większy niż 30 cm x 30 cm. Ozdoba musi posiadać uchwyt pozwalający umieścić ją na drzewku.
Ozdoby  należy dostarczyć w terminie do 07.12.2020 do przedszkola/szkoły.
Przedszkolna/Szkolna komisja konkursowa wyłoni zwycięską ozdobę, która zostanie przekazana do Konkursu na Jasną Górę, pozostałe ozdoby zostaną wykorzystane do udekorowania choinki  przed szkołą.
                                         
 Nie trać czasu, zacznij działać :)

 

Razem na święta

Przed nami okres przedświąteczny, wielu ludzi potrzebuje pomocy i wsparcia. Dlatego też zachęcamy do aktywnego włączenia się do akcji.
 
„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęca uczniów do niesienia pomocy innym. Działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie.Ma na celu  budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 
Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.  


Cztery Pory Roku Oczami Dziecka

Wyróżnienie w konkursie plastycznym dla uczennicy kl. 1A 

III Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cztery Pory Roku Oczami Dziecka” pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli został ogłoszony we wrześniu bieżącego roku. Współorganizatorem trzeciej edycji został Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej.  Konkurs przeznaczony był dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu częstochowiskiego. W regulaminie wyszczególniono 5 kategorii: wiosna , lato, jesień, zima, 4w1.
Uczennia klasy 1A Ada Perkowska otrzymała wyróżnienie w kategorii 4w1. 
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Mikołajki inaczej w ZSP w Wierzchowisku

6 grudnia, to najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku.

Szkolno - Przedszkolny Konkurs na "Ozdobę świąteczną" rozstrzygnięty!

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Informujemy, że został rozstrzygnięty Szkolno-Przedszkolny Konkurs na "Ozdobę świąteczną".

Kategoria  "przedszkole":
I miejsce: Marcelina Bałdys,
II miejsce: Jakub Auguścik I
II miejsce: Wiktor Hutny i Weronika Hutna
Kategoria "szkoła":
I miejsce : Kamil Frukacz
II miejsce Julia Maciaszczyk i Sebastian Maciaszczyk
III miejsce Mikołaj Wolski i Piotr Milczarek

W Jasnogórskim konkursie bombka Kamila Frukacza będzie reprezentowała naszą placówkę. 


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a pozostałym uczestnikom pięknie dziękujemy za zaangażowanie i udział w naszym konkursie. 

Nagrody i dyplomy będą do odbioru od poniedziałku 21.12.2020 r. w sekretariacie szkoły w godzinach 9.00 do 13.00.

„ Kartka Bożonarodzeniowa”

Międzyszkolny konkurs pt. „ Kartka Bożonarodzeniowa” po raz kolejny przyniósł nam sukces! Był on przeznaczony dla uczniów z niepełnosprawnościami i cieszył się dużą popularnością. Do szkoły dostarczono wiele pięknych i oryginalnych kartek związanych z tematem. Organizatorom zależało na tym, aby jego uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności i talenty plastyczne oraz zaspokoili potrzeby akceptacji. Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i kreatywność. Podziękowania kierujemy również do nauczycieli za ich zaangażowanie i współpracę. Oceny prac dokonała komisja konkursowa, która wyłoniła zwycięzców, w trzech kategoriach wiekowych... 

Kategoria klas I-III:

I m-ce: Stanisław Kwiecień, SP w Radostkowie
II m-ce: Lena Kulczycka, SP w Radostkowie
II m-ce: Milena Klimas, SP nr 33 w Częstochowie
III m-ce : Hubert Romańczuk, SP w Wierzchowisku
III m-ce: Maria Jawura, SP w Wierzchowisku
 
Wyróżnienia:

Jan Niklus SP w Czarnym Lesie
Patryk Zonenberg, SP nr 41 w Częstochowie
Natan Woźniak, SP nr 37 w Częstochowie
Igor Olszowski, SP nr 42 w Częstochowie
Oliwier Kasprzyk, SP nr 33 w Częstochowie
Kornelia Wierzchowska ,SP nr 33 w Częstochowie
 
Kategoria klas IV-VI

I m-ce: Paulina Wysocka, SP nr 52 w Częstochowie
II m-ce: Zuzanna Jacko, SP w Starym Cykarzewie
III m-ce : Amelia Walasek, PSP SPSK im. Dzieci Fatimskich w Rybnej

Wyróżnienia:

Olga Gondro, SP nr 52 w Częstochowie
Konstanty Knop SP nr 37 w Częstochowie
Kuba Szot SP w Starym Cykarzewie
Igor Bojarski, SP nr 24 w Częstochowie
Agata Migoń, SP w Starym Cykarzewie
Emilia Błaszczyk, SP nr 52 w Częstochowie
 
Kategoria klas VII-VIII
I m-ce: Kacper Skibicki, ZSS nr 28 w Częstochowie
II m-ce: Wiktor Hrywas, SP w Wierzchowisku
III m-ce: Amelia Knop, SP nr 37 w Częstochowie

Wyróżnienia:

Natalia Siwa, SP w Starym Cykarzewie
Piotr Sekret, SP w Radostkowie
Wszystkie dzieci otrzymają dyplomy i drobne upominki zakupione z funduszy Rady Rodziców. W związku z panującą sytuacją związaną z wirusem COVID-19 nie odbędzie się oficjalne rozdanie nagród.  Dostarczymy je do  szkól w dniach 28-31.12.2020r.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt!
Anna Kowalik i Kamila Stępień


Każde dziecko dobrze wie, że zwierzątkom pomaga się...
Mimo panującej sytuacji, związanej z wirusem Covid-19 - nasi uczniowe, a także przedszkolaczki  - okazali dobre serce... Wspomogliśmy zwierzęta ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie. Niniejsze działania powiązane były z akcją pt.  "Razem na Święta". Serdeczne podziękowania dla  Laury B. oraz pani Magdy B. za dostarczenie paczek do schroniska. Dziękujemy!

Powrót do szkoły uczniów klas 1 - 3 SP
W związku z ogłoszoną w dniu 11.01.2020r. decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki - od dnia 18.01.2020r. ( tj. poniedziałek ) klasy 1-3 SP wracają do stacjonarnej nauki. Wychowawcy poszczególnych klas skontaktują się z rodzicami oraz udzielą szczegółowych informacji dot. organizacji nauki.

W związku z powrotem do murów naszej szkoły - uczniów klas  1 - 3 ,
oraz powrotem do nauki ZDALNEJ klas 4 - 8 informujemy,
że zajęcia  będą odbywać się wg NOWEGO PLANU LEKCJI.

Prosimy o zapoznanie się z nim  ---> Nowy plan lekcji - KLIKNIJ TUTAJ

 

***
Szanowni Państwo! 
Przed powrotem do szkoły uczniów klas 1 - 3 SP - 
Dyrekcja ZSP w Wierzchowisku zwraca się z prośbą 
o zapoznanie się z procedurami dot. bezpieczeństwa, 
obowiązującymi w naszej placówce od dn. 18.01.2021r.

 


***
W związku z ogłoszoną w dniu 11.01.2020r. decyzją Ministerstwa Edukacji i Nauki - 
od dnia 18.01.2020r. ( tj. poniedziałek ) klasy 1-3 SP wracają do stacjonarnej nauki. 
Wychowawcy poszczególnych klas skontaktują się z rodzicami 
oraz udzielą szczegółowych informacji dot. organizacji nauki. 

 
***
Cyfrowa Biblioteka Narodowa - udostępnia lektury!

Z uwagi na panujące ograniczenia - Biblioteka Narodowa postanowiła udostępnić audiobooki lektury i klasyki literatury, publikacje, oraz artykuły z czasopism naukowych. Są  one już dostępne ONLINE oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Przygotowano kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. 
Kolekcje dostępne są pod linkiem ----> https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-1-szkoly-podstawowe,NTU0Njk2MTU5NDYyMTM2NTQ2OQ/?sort= HYPERLINK "https://polona.pl/collections/institutions/1/lektury-szkolne-czesc-1-szkoly-podstawowe,NTU0Njk2MTU5NDYyMTM2NTQ2OQ/?sort=score%20desc"score%20desc 


 


*** 



ruszyla-rekrutacja-na-rok-szkolny-20212022

 

Szanowni Rodzice! Informujemy, iż Wójt Gminy Mykanów wydał Zarządzenie w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2021/2022 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mykanów.
Treść zarządzenia dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Mykanów.
***

 

Rozpoczęcie postępowania rekrutacyjnego do ZSP w Wierzchowisku - na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Rodzice! Informujemy,że od dn. 8.02.2021r.  rozpoczęło się postępowanie rekrutacyjne do szkoły podstawowej oraz przedszkola.
Więcej informacji w zakładce Rekrutacja do SP oraz Rekrutacja do Przedszkola na rok szkolny 2021/2022.
Serdecznie zapraszamy!

 

"Twoje dane - Twoja sprawa"

28.01.2021r. - Dniem Ochrony Danych Osobowych
W dniu 28.01.2021r. nasza szkoła obchodziła Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji na szkolnym kanale YouTube opublikowano film dot. ochrony danych osobowych w sieci, w którym wzięli udział uczniowie klasy 4 SP. Rozstrzygnięto również konkurs szkolny, w którym wzięły udział prace plastyczne uczniów klas 1 - 3 SP oraz konkurs filmowy, do którego zgłosili sie uczniowie klas starszych. Najlepszymi okazali się...:
Kategoria klas 1 - 3 SP:

1 miejsce: Maja M., Natalia K. oraz Jan T.
2 miejsce: Ada P., Wiktor M.
3 miejsce: Nikodem S., Maria W.

W kategorii klas starszych, w konkursie filmowym - 1 miejsce ex aequo otrzymali:
Maja R., Oskar G. oraz Piotr K.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w niniejszym konkursie.

Nadmianiamy, że projekt pt. " Twoje Dane - Twoja sprawa" to przedsięwzięcie pod patronatem UODO -Urzędu Ochrony Danych Osobowych ( https://uodo.gov.pl/pl/21/32 ) ,do którego zgłosiliśmy naszą placówkę we wrześniu 2021r.
Od tego czasu prowadzimy wykłady, pogadanki, prezentujemy wszelkie materiały dotyczące ochrony prywatności i danych osobowych dzieci.

Program realizowany jest także pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka w celu podniesienia kompetencji nauczycieli oraz kształtowania świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.
Niestety - wielu z nas - bagatelizuje niniejszy temat i nie do końca jest świadomy, jak w obecnej - ZDALNEJ rzeczywistości, można doznać krzywdy...
Po przeprowadzonych działaniach przez naszych koordynatorów projektu , czyli mgr Niny Tyras oraz mgr Weroniki Jacyk, po wielogodzinnych pogadankach,prezentacjach filmowych i multimedialnych, po długich przygotowaniach do konkursów wiemy - że wiedza naszych uczniów, nauczycieli i rodziców znacznie została poszerzona i że każdy z nas zna zasady poszanowania praw człowieka, w tym szczególnie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych.
Na podsumowanie - zapraszamy do galerii zdjęć prac konkursowych oraz relacji z naszych działań.
Zapraszamy także do zwycięskich filmów, znajdujących się na szkolnym kanale YouTube ---> https://www.youtube.com/channel/UCfraocdEmXdVOuLixpL6rrQ
 
 
 Zapraszamy do galerii zdjęć ---- HYPERLINK "https://www.facebook.com/przedszkolewierzchowisko/photos/pcb.2882616441979111/2882615011979254"> HYPERLINK "https://www.facebook.com/przedszkolewierzchowisko/photos/pcb.2882616441979111/2882615011979254"> HYPERLINK "https://www.facebook.com/przedszkolewierzchowisko/photos/pcb.2882616441979111/2882615011979254" KLIKNIJ TUTAJ!
 
 
Przedszkolny konkurs rozstrzygnięty!


Powiatowy konkurs na "Najpiękniejszą maskę karnawałową" - rozstrzygnięty.

 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wyjątkowe prace.  Komisja nie miała łatwego zadania. Wasze maski zachwycały swą oryginalnością oraz estetyką wykonania. Poniżej przedstawiamy tegorocznych zwycięzców .
 
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział oraz życzymy dalszych sukcesów:)

 


Wspomnienie Kardynała Stefana Wyszyńskiego
17.02.2021r. w naszej szkole zorganizowano apel wspominający postać Stefana Wyszyńskiego.  Na spotkaniu wystąpili czniowie klasy 3 SP w Wierzchowisku. Pojawili sie także zaproszeni goście:  ks. proboszcz - Marek Jachna, Pani Dyrektor Katarzyna Dąbrowska oraz Pani Wicedyrektor Nina Tyras.
To była wyjątkowa i uroczysta chwila...  Pozostali uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele - mieli możliwość obejrzenia apelu przez platformę Teams - online.
Składamy serdeczne podziękowania dla Pani Katarzyny Gawłowskiej za przygotowanie uroczystości.

 

 

„Najpiękniejsza książeczka obrazkowa z amerykańskimi świętami i zwyczajami"

W dniach od 27 stycznia do 24 lutego uczniowie klasy III w ramach zajęć rozwijających kreatywność tworzyli obrazkowe książeczki z amerykańskimi świętami i zwyczajami. Na początku uczniowie zostali zapoznani z prezentacją dotyczącą świąt i zwyczajów obchodzonych w USA, a następnie rozpoczęli prace nad własnymi mini-książeczkami. Dzieci wykazały się niesamowitymi zdolnościami plastycznymi, rozwijając przy tym świadomość różnic międzykulturowych. Uczniowie doskonalili zdolności manualne oraz twórcze myślenie....
 
Po zakończeniu prac komisja + wraz z samymi uczniami klasy III - przystąpiła do głosowania na trzy najładniejsze książeczki obrazkowe.

Po podliczeniu głosów - ogłoszono zwycięzców:


I miejsce – Klaudia O.
II miejsce – Julia Sz. oraz Nadia D.
 
Składamy serdecznie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!
  
ZAPRASZAMY DO VIDEORELACJI 
https://www.youtube.com/watch?v=DFTrHGBUE6o HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=DFTrHGBUE6o&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0YehTCRZZ7blBaSUyfIfyDzj0FAFgVvw2VHeHiCo45hILkoDAaOBWOoVI"& HYPERLINK "https://www.youtube.com/watch?v=DFTrHGBUE6o&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0YehTCRZZ7blBaSUyfIfyDzj0FAFgVvw2VHeHiCo45hILkoDAaOBWOoVI"feature=youtu.b
vv

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski

I pierwsze miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poetyckie Krajobrazy Święty Jan Paweł II w poezji polskiej.

W dniu 18 marca 2021 roku nasza uczennica Karolina Pawłowska z klasy VII wzięła udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poetyckie Krajobrazy - Święty Jan Paweł II w poezji polskiej pod honorowym patronatem Starosty Częstochowskiego oraz Prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Konkurs odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie.
Celem konkursu było upamiętnienie postaci św. Jana Pawła II , kształtowanie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień młodzieży. Mimo ciężkiego czasu, w którym przyszło nam żyć oraz krótkiego czasu na przygotowanie Karolina podjęła chęć wzięcia udziału w tym konkursie wybierając wiersz Konrada Kurzawy "Jan Paweł II". Podczas konsultacji z p. Katarzyną Gawłowską uczennica ćwiczyła dykcję i intonację głosu. Do konkursu mogło przystąpić tylko 10 uczniów, a z terenu Powiatu Częstochowskiego wzięło udział 6 osób.Tym bardziej cieszy nasz fakt, że Karolina zdobyła I miejsce

 

2024 © Nogo All Rights Reserved.